Tanie loty do Rzymu

Rezerwacja biletu do Rzymu

Bezpośrednie połączenie lotnicze z Polski do Rzymu jest sporym ułatwieniem, zarówno dla osoby, która po raz pierwszy wybiera się do Wiecznego Miasta, jak i tej, planującej po wtóre odwiedzić to miejsce. Wyjazd do Rzymu, nawet na kilkudniową wycieczkę to niezapominane przeżycie, które na długo pozostaje w pamięci. Miasto to jest wyjątkowe pod każdym względem i zachęca do tego, aby odwiedzić je po raz kolejny, niezależnie od tego, czy jest to okres wakacyjny czy też inna pora roku.

Wyszukaj lot do Rzymu

Bezpośrednie połączenie lotnicze z Polski do Rzymu to najszybszy sposób, aby dostać się do tego wspaniałego miasta i odwiedzić stolicę Włoch. Wyjazd najtańszy jest w listopadzie, zaś w okresie wakacyjnym należy liczyć się z przeciętnymi cenami za przelot zagraniczny. Do Rzymu dolecisz bezpośrednio z sześciu największych polskich miast – to znaczy z Warszawy, Krakowa, Poznania, Wrocławia, Katowic oraz Bydgoszczy.

Wyloty ze stołecznych lotnisk odbywają się codziennie, co jest doskonałym rozwiązaniem dla osób planujących wyjazd typu last minute. Zazwyczaj lot do Rzymu trwa średnio dwie i pół godziny. Liniami lotniczymi, które organizują połączenia bezpośrednie do Wiecznego Miasta są cztery najbardziej znane firmy przewozowe zajmujące się pasażerskim transportem lotniczym – LOT, Ryanair, Alitalia, Wizzair oraz Flexflight.

Wycieczka do Wiecznego Miasta

Wycieczka do Rzymu to niezapomniane przeżycie. Stolica i zarazem największe miasto Włoch znajduje się w środkowej części kraju nad rzeką Tyber i Morzem Śródziemnym. Miasto jest czwartą co do wielkości aglomeracją Unii Europejskiej i zamieszkuje w nim prawie 4,5 mln mieszkańców. To metropolia o znaczeniu globalnym z autostradami, portami lotniczymi, węzłami komunikacyjnymi oraz bardzo dużą liczbą zabytków starożytnych i średniowiecznych.

Doskonałą pogodę, jaka panuje w Rzymie, zapewnia połączenie klimatu subtropikalnego i śródziemnomorskiego z bardzo łagodnymi i ciepłymi zimami, a także stosunkowo przyjemnymi dla przeciętnego polskiego turysty gorącymi latami. Średnia temperatura w lipcu wynosi około 31 stopni, z kolei w miesiącach jesiennych od 27 do 17.

Co warto zobaczyć w Rzymie?

W Rzymie każdy turysta znajdzie coś dla siebie. Ogrom i różnorodność zabytków może przysporzyć zawrotów głowy, a miejsc do wypoczynku, rekreacji i wspólnego spędzania czasu też z pewnością nie zabraknie.

W Wiecznym Mieście turyści mogą podziwiać najbardziej znane zabytki kultury starożytnej, przez wspaniałe budowle wszystkich okresów późniejszych. Do najbardziej rozpoznawalnych należy bez wątpienia Koloseum, czyli antycznej Areny dawniej Amfiteatru Flawiusza. To wizytówka Rzymu, piękna majestatyczna budowla o wspaniałej architekturze. Drugim zabytkiem, który powinien znaleźć się na liście turysty odwiedzającego Rzym jest Panteon.

To budowla powstała w 27 r.p.n.e. na zlecenie Marka Agryppy, w 4 wieku zamieniona na kościół. Panteon to jedna z najbardziej znanych budowli Europy w Rzymie. Godnym odwiedzenia jest Forum Romanum, czyli najstarszy miejski plac i ruiny dawnych, okazałych budowli, między innymi świątyń rzymskich bogów.

Warto wybrać się także Piazza Navona. To romantyczny plac z klimatycznymi kawiarniami, knajpkami oraz trzema charakterystycznymi fontannami.

Piazza Navona to miejsce, które powinni odwiedzić nowożeńcy i zakochani, ponieważ legenda głosi, że wrzucenie do fontanny monety cementuje związek na zawsze i sprawia, że miłość nigdy nie wygasa. Obowiązkowym punktem w trakcie wycieczki do Rzymu jest plac i Bazylika Świętego Piotra, otoczony charakterystyczną kolumnadą, a także Capitol, czyli najwyższe wzgórze Rzymu – symbol miasta i sanktuarium.

Nie warto zapominać także o Schodach Hiszpańskich oraz ulubionym miejscu spotkań rzymskiej młodzieży czyli placu Campo di Fiori, gdzie zawsze jest tłoczno i gwarno i pojawia się wielobarwny tłum.

Zmęczonym zwiedzaniem miasta turystów ochłodzenie przyniesie fontanna Di Trevi, która jest największą i najbardziej znaną na świecie fontanną w Rzymie. Po jej obu stronach wznoszą się posągi symbolizujące obfitość oraz zdrowie.

Kulminacyjnym punktem wycieczki powinno być Zatybrze, czyli dzielnica po lewej stronie Tybru. To jedna z najstarszych części Rzymu z krętymi uliczkami i średniowiecznymi kamienicami, gdzie panuje Imprezowy klimat i są najlepsze bary oraz restauracje.

Rzym zachwyca swoim klimatem i ilością zabytków. To miasto gwarne, pełne słońca, które warto odwiedzić w każdej porze roku, ponieważ zawsze jest tak samo piękne.