Tanie loty do Paryża

Rezerwacja biletu do Paryża

Paryż – miasto zakochanych – od wielu lat kusi polskich turystów swoimi zabytkami i atrakcjami. Z uwagi na duże zainteresowanie bezpośrednimi lotami do stolicy Francji, coraz więcej portów lotniczych i przewoźników ma w swojej podstawowej ofercie tego typu usługi. Warto jest skorzystać z opcji lotu bezpośredniego do Paryża, gdyż przebiega on szybko i sprawnie, a odprawa pasażerów na polskich terminalach jest uproszczona do minimum.

Wyszukaj lot do Paryża

Niezależnie od tego, czy planujesz krótki wypad we dwoje na romantyczny weekend w Paryżu, czy też pragniesz odwiedzić znajomych lub wybrać się na wakacje do stolicy Francji, warto skorzystać z oferty i wykupić bezpośredni lot do Paryża. Lotniskami, które dysponują tego typu opcją jest Warszawa, zarówno Okęcie jak i Modlin, Katowice-Pyrzowice, Poznań-Ławica, Gdańsk Matarnia, Wrocław Starachowice, Kraków-Balice oraz Łódź Lublinka.

Bezpośrednio do Paryża można udać się samolotem z portu lotniczego we Wrocławiu za pośrednictwem linii Ryanair, w Łodzi loty organizuje przewoźnik Adria, zaś z Warszawy i Krakowa można wybrać się LOT-em, Deltą i Air France, KML, a także tanimi liniami Air Moldova czy wspomniany Wizzair. Dodatkowo Modlin uruchomił także opcję bezpośredniego wylotu do Paryża liniami Ryanair. W Krakowie do dyspozycji jest m.in. EasyJet, Ryanair oraz KLM.

Co robić, gdy już znajdziesz się na lotnisku Charlesa de Gaulle’a?

Bez względu na to, czy wybierzesz znanych i cenionych przewoźników, czy też korzystasz z ekonomicznych linii lotniczych, w stolicy Francji wylądujesz na paryskim lotnisku Charlesa de Gaulle’a lub nisko budżetowym Beauvais. Jeśli lot z Polski do Paryża kończy się na lotnisku Charlesa de Gaulle’a, to od centrum stolicy będzie dzielić się około 25 km. To niewielka odległość, którą możesz pokonać przy pomocy metra, pociągu, autobusu lub taksówki. Lotnisko Charlesa de Gaulle’a ma obecnie 3 terminale oraz 6 różnych stref oznakowanych od 2A do 2F. Najprościej do centrum stolicy dostać się stamtąd podmiejskim pociągiem RNR. Zatrzymuje się on bezpośrednio pod terminalem 2 i 3.

Paris, Paris…. wycieczka Twojego życia

Po przybyciu do Paryża nie sposób jest nie zachwycić się tym miastem. Stolica Francji, nie bez powodu uznawana jest za jedne z najpiękniejszych i najbardziej efektownych miast, które najczęściej odwiedzane są przez turystów. Paryż przede wszystkim słynie z wieży Eiffela. To niekwestionowany symbol i największa atrakcja tego miasta. To jedna z najwyższych konstrukcji na świecie, która usytuowana jest nad Sekwaną, tuż obok Pól Marcowych.

Wieża została zaprojektowana i zbudowana specjalnie na wystawę światową w Paryżu w 1889 roku. Z jej szczytu rozciąga się niesamowity widok. W trakcie pobytu w Paryżu warto także zwiedzić Luwr. To najsłynniejsze muzeum sztuki na świecie i zarazem jedno z największych. Jest prawdziwą gratką dla osób poszukujących artystycznych wrażeń – a tych w Luwrze z pewnością nie zabraknie. Mimo pożaru, w dalszym ciągu możliwe jest chociaż częściowe zwiedzanie katedry Notre Dame. Katedra budowana była od XII wieku i powstawała prawie przez 200 lat. Mimo, że pożar strawił wiele misternych zdobień, to warto przynajmniej z zewnątrz zobaczyć ten piękny i monumentalny budynek.

Obowiązkowy punkt programu – spacer po Polach Elizejskich i zwiedzanie Centrum Pompidou

W Paryżu nie sposób pominąć Łuku Triumfalnego. Znajduje się on na placu Charlesa de Gaulle’a. Jest najbardziej rozpoznawalnym punktem na mapie atrakcji turystycznych Paryża. To zabytek architektoniczny, który można podziwiać w trakcie spaceru po Polach Elizejskich. Łuk powstał w 1836 roku jako hołd i ukoronowanie męstwa walczących za Francję żołnierzy w czasie wojen napoleońskich i Rewolucji Francuskiej.

Paryż to także wspaniałe bazyliki. Najbardziej z nich znana to Sacre-Coeur – świątynia położona jest na wzgórzu Montmartre i jest jedną z największych atrakcji stolicy Francji. To miejsce historyczne, sakralne i wyjątkowe. Warto je zobaczyć również dla pięknej panoramy, która rozciąga się ma miasto.
Osobom zainteresowanym sztuką nowoczesną polecamy Centrum Pompidou. To muzeum sztuki współczesnej, które jest cenione za swój oryginalny wygląd, ponieważ budynek opleciony jest kilometrami kolorowych rur, które przypominają podzespoły maszyny czy urządzenia elektronicznego.

Paryż to obowiązkowy punkt na europejskiej mapie turystycznej. Stolica Francji zachwyca na każdym kroku i sprawia, że zwiedzanie jej pozostawia niezapomniane wrażenia. Szeroki wachlarz atrakcji dostępnych w tej tętniącej życiem, sztuką i kulturą metropolii sprawia, że każdy turysta znajdzie tutaj coś dla siebie.