Tanie loty do Londynu

Rezerwacja biletu do Londynu

Stolica Wielkiej Brytanii to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się metropolii Europy i świata. Jest centrum kulturalnym, gospodarczym i ekonomicznym, które od lat przyciąga turystów, biznesmenów i amatorów kultury. W Polsce bezpośredni lot do Londynu zapewniają porty lotnicze znajdujące się w prawie wszystkich największych miastach. Co ważne – gwarantują usługę polegającą na szybkiej odprawie.

Wyszukaj lot do Londynu

Bezpośrednie loty do Londynu odbywają się w bardzo atrakcyjnych cenach i w dogodnych godzinach wylotu z dużą liczbą dostępnych miejsc na pokładzie samolotów. Warto jest wybrać loty bezpośrednie, ponieważ do Londynu dolecisz z prawie wszystkich największych miast w Polsce – Szczecina, Wrocławia, Poznania, Gdańska, Katowic, Warszawy, Lublina, Bydgoszczy, Łodzi, Rzeszowa, Szyman i Krakowa. Linie oferujące loty do Londynu to British Airways, LOT, Norwegian, EasyJet, Wizzair Ryanair, a także Jet2 i Norwegian Air International. Jak widać wybór przewoźnika nie nastręcza żadnych trudności, ponieważ oferta jest bardzo bogata i zróżnicowana.

Londyn i jego węzły komunikacyjne dla turystów z Polski

Londyn obsługuje 6 lotnisk. Loty z Polski najczęściej obsługują lotniska Gatwick, Luton, Stansted oraz Heathrow. Największym portem w brytyjskiej stolicy jest Heathrow, skąd można dotrzeć do centrum miasta przy pomocy wygodnej komunikacji jaką jest metro. Bardzo dużym portem lotniczym jest także w Gatwick, skąd po przylocie można złapać bezpośredni pociąg, którym dojedzie się do każdej dzielnicy Londynu. Dwa ostatnie lotniska specjalizują się w tanich, ekonomicznych lotach. Ze Stansted do Londynu można dojechać pociągiem, z kolei z Luton można dostać się wygodnie autobusem.

Poruszanie się po Londynie samochodem to nie lada wyzwanie, z uwagi na korki i lewostronny ruch, który odstrasza większość polskich turystów, ale warto rozważyć wynajem auta po przylocie do tego miasta, ponieważ znacznie ułatwia to komunikację i dojazd do najciekawszych zabytków.

Co warto zobaczyć w Londynie?

Londyn to wyjątkowo charakterystyczne miasto w Europie z majestatycznymi budowlami związanymi z monarchią, która sięga tutaj czasów średniowiecznych. Królewskie parki, ogrody, galerie oraz muzea mieszczące najbardziej znane dzieła sztuki są godne polecenia każdemu polskiemu turyście. Warto odwiedzić także Oxford Street – najpopularniejszą ulicę handlową w Londynie i tętniące nocnym życiem kluby, do których zjeżdżają miłośnicy rozrywki z całego świata.

To wspaniałe miasto z dość umiarkowanym klimatem i nieco chłodniejszymi temperaturami oraz większymi opadami deszczu. Na aurę pogodową w Londynie należy przygotować się zabierając na wycieczkę odpowiednią odzież, w postaci nieprzemakalnej kurtki oraz ubrań na zmianę, czyli wersji letnich oraz tych z nieco dłuższym rękawkiem, które przydają się w czasie ochłodzenia. W zamian nawet latem można się cieszyć z bogactwa żywej zieleni trawników, parków, drzew i krzewów.

Obowiązkowym punktem zwiedzania w Londynie jest Buckingham Palace czyli rezydencja panujących monarchów. To wspaniały budynek składający się z 775 pokoi, królewskiej komnaty oraz wielu dzieł sztuki obejmujących na przykład angielskie i francuskie meble. Warto też zwiedzić British Muzeum zawierające najsłynniejsze eksponaty z całego świata, pochodzące z okresu prehistorycznego i czasów nowożytnych.

Gratka dla fanów muzeum i monumentalnych budowli

Godnymi polecenia w Londynie są także zabytki w postaci National Gallery. To budynek Galerii Narodowej, który góruje na Trafalgar Square, najbardziej znanego placu w Londynie. To solidna betonowa korona, w której znajdują się arcydzieła Rafaela Santi, Rembrandta czy Leonarda da Vinci. Zwiedzanie galerii jest bezpłatne.

Bezsprzecznie obowiązkowym punktem na liście każdego turysty powinien znaleźć się Tower of London. To najbardziej fascynujące miejsce Wielkiej Brytanii, które pełniło rolę Zamku Królewskiego, więzienia i placu egzekucji oraz skarbca broni. Warto także odwiedzić Pałac Westminsterski, który do 16 wieku był miejscem posiedzeń parlamentu oraz Westminster Abbey, czyli Opactwo Westminsterskie należące do kluczowych świątyń anglikańskich w tym kraju.

Miłośnicy historii powinni odwiedzić Natural History Museum, czyli Londyńskie Muzeum Historii Naturalnej, które szczyci się kolekcją największy i najrzadszych zwierząt na świecie. Oprócz tego godnymi polecenia jest Katedra Świętego Pawła z ogromną kopułą dominującą nad krajobrazem miasta, a także most Tower Bridge łączący dwa brzegi Tamizy, który obok Big Bena, jest najbardziej rozpoznawalnym symbolem Londynu.

Londyn to obowiązkowy punkt na wycieczkowej mapie każdego polskiego turysty. Klimat i kultura tego miasta zachwyca i sprawia, że chętnie powraca się w to miejsce.