Tanie loty do Barcelony

Rezerwacja biletu do Barcelony

Wielu osobom, które w tym roku planują wakacyjny urlop, zależy na bezpośrednim locie z Polski do Barcelony. Dlatego też przed podjęciem decyzji o wykupie konkretnej wycieczki w biurze podróży, warto wiedzieć, które z nich oferują loty bez przesiadki do tego klimatycznego i wyjątkowego miasta w hiszpańskiej Katalonii.

Wyszukaj lot do Barcelony

Coraz więcej urlopowiczów nie wyobraża sobie spędzenia wakacji bez odwiedzenia położonej w północno-wschodniej Hiszpanii Barcelony. Wśród oferty popularnych biur podróży istnieje możliwość zorganizowania wylotu, który umożliwia bezpośrednie połączenie z Polski do Barcelony. Bez problemu dolecisz tam z pięciu największych polskich lotnisk zlokalizowanych w Warszawie, Katowicach, Poznaniu, Gdańsku i Krakowie. Sam lot trwa niecałe 3 godziny i 15 minut w przypadku korzystania z lotniska w Warszawie i dwie godziny 45 minut, gdy wyruszasz z Krakowa. Bezpośrednie połączenie lotnicze z Polski oferuje aż 6 linii lotniczych – LOT, Iberia, Ryanair, Wizzair, Vueling oraz Norwegian Air International. Do Barcelony możesz wylecieć z portu lotniczego Warszawy Okęcie, Poznań Ławica, Kraków Balice, Katowice Pyrzowice oraz Gdańska Rębiechowo.

Porty lotnicze obsługujące loty bezpośrednie do Barcelony

Lotnisko Chopina w Warszawie od wielu lat organizuje tanie i bezproblemowe loty do Barcelony. Sama obsługa pasażerów w terminalu należy do bardzo komfortowych, ponieważ została ona skrócona pod względem czasu do minimum. Podobnie rzecz ma się z portem lotniczym Kraków-Balice im Jana Pawła II, który również posiada w swojej ofercie możliwość odbywania lotów bez przesiadek do wielu hiszpańskich miast, w tym również Barcelony. Żadnym problem nie stanowi także wylot bezpośredni do Barcelony z portu lotniczego Gdańsk Rębiechowo im Lecha Wałęsy czy międzynarodowego portu lotniczego Katowice Airport, zlokalizowanego w Pyrzowicach.

Czemu warto odwiedzić to miasto?

Podróż samolotem do Barcelony jest rekomendowana każdej osobie, która pragnie zwiedzić to niezwykle klimatyczne miasto znajdujące się niecałe 110 km na południe od grzbietu Pirenejów i granicy hiszpańsko-francuskiej. To stolica prowincji oraz wspólnoty autonomicznej Katalonii. Jest to drugie co do wielkości miasto w Hiszpanii i jedna z najbardziej obleganych przez turystów europejskich metropolii, która liczy obecnie około 5 mln mieszkańców. Barcelona jest miastem z bardzo bogatą historią, które zostało założone w czasach starożytnego Rzymu. Niewątpliwym jego atutem jest wspaniała pogoda, która pozwala na odpoczynek i bezproblemowe zwiedzanie.

Atrakcje turystyczne Barcelony – sentymentalna podróż od starożytności po lata współczesne

Miasto jest międzynarodowym centrum turystycznym z wieloma terenami rekreacyjnymi i rozwiniętą infrastrukturą, w postaci plaż miejskich, które są uznawane za najlepsze na świecie. Zwiedzając Barcelonę można zobaczyć tutaj wiele zabytków z różnych epok, będących na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Turystów przyciągają tu z pewnością przed wszystkim dzieła architekta i inżyniera Antonio Gaudiego – symbolu hiszpańskiej secesji. Tu warto wskazać jego najwybitniejsze dzieła oddające w pełni charakter jego wizji architektury: Sagrada Familia, rezydencję Palau Guell, Casa Calvet, Casa Battlo, Casa Mila, Casa Vicens czy wspaniały Parc Guell. Zainteresowaniem cieszy się także mały kościółek Cripta de la Colonia Güell. Godnymi polecenia zabytkami reprezentującymi katalońską secesję są także Szpital Św. Pawła i Pałac Muzyki Katalońskiej będące

Barcelona jednak to nie tylko zabytki pochodzące z początku XX wieku. Znajdziesz tutaj także zabytki gotyckie, a nawet świadczące o niezwykle starej historii tych terenów prehistoryczne rysunki kopalne. W czasie zwiedzania miasta nie sposób pominąć katedry gotyckiej w Barcelonie oraz głównego placu miasta Plaça d’Espanya. Znajdują się tu dwie 47-metrowe wieże weneckie, fontanna z rzeźbami Miguela Blaya oraz powstała w 1900 roku Plaça de toros de les Arenes, dawna arena byków, która obecnie funkcjonuje jako gigantyczne centrum handlowe.

Dla amatorów piłki nożnej Barcelona to miasto – symbol i siedziba zarazem jednego z najbardziej utytułowanych klubów piłkarskich świata. Tu także znajduje się Camp Nou – największy stadion piłkarski Europy.

Stolica Katalonii to także, oprócz Madrytu, największe centrum kulturalne Hiszpanii. To tu znajduje się Gran Teatre del Liceu – światowej sławy teatro-opera. Nieskończona liczba muzeów i galerii, w których można oglądać kolekcję sztuki katalońskiej oraz dzieła największych malarzy świata (m.in. Muzeum Picassa) przyciąga turystów zainteresowanych bogatą i różnorodną sztuką regionu.

Bezpośredni, niekłopotliwy wylot do Barcelony i pobyt w tym mieście to szansa na zregenerowanie sił, wypoczynek i aktywne zwiedzanie miasta z bardzo bogatą historią, którą sięga jeszcze czasów antyku. Miasto urzeka, zachwyca i kusi swoim pięknem. Barcelona jest niczym hiszpańska tancerka flamenco – powabne, tajemnicze i pełne niezwykłego uroku.